Baba sözleri

Sizlerle baba ile ilgili sözleri paylaşıyoruz.Babamız bizim annemiz gibi en değerli hazinemizdir.O yüzden babamıza annemize bu güzel sözleri esirgemeyelim.Babanıza ve annenize saygılı olun.En güzel baba sözleri sizlerle

Reklamlar

Baba sözleri

BABA İLE İLGİLİ GÜZEL SÖZLER


Babalar en kutsal varlıklar olan Annelerin gölgesinde kalan gizli kahramanlardır!


Babasız bir ev, duvaksız geline benzer.

Çocukluk çağında baba korumasından daha güçlü bir ihtiyaç düşünemiyorum.


Babamı özlemek mi? Gölgesini görsem sarılırım.


Varsın kalmasın babadan villa. Olmasın para ya da araba. Üzülme baba, takma kafana. Helal ekmek getirdin ya o yeter bana…


Baba gibi devlet, ana gibi nimet, evlat gibi servet bulunmaz


Bir baba yüz öğretmene bedeldir – George Herbert


Prenses olmak için prense ihtiyacım yok. Ben zaten kralın kızıyım


İnsan babasına borçlu olduğu saygıyı, ancak baba olunca duyar.


Bazıları babasının kıymetini bilmez, bazıları kıymet bilecek bir baba bulamaz.


Babalar soğuk görünür ama sıcaklığı öldükten sonra bile hissedilir.


Bazı süper kahramanların pelerini yoktur. Onlara baba denir!


Babalar oğullarının ilk kahramanı, kızların ise ilk aşkıdır.


Bir babanın kızına sadece sesiyle bile verdiği huzur ömre bedel.

Bir baba yüz evlada bakar da, yüz evlat bir babaya bakamaz.


Anne gezindiğin bağ, baba yaslandığın dağdır. Ömrünün en güzel çağı annen ve babanla olandır.


Bir adam sevdim, adam gibi adam! Hiç bırakmayan ve son zerresine kadar seven adam! Uzatmaya gerek yok o adam benim babam.


Sen güçlü bir çınar gibisin. Arkamı ne zaman sana yaslasam sanırım ki dünyayı bile fethedebilirim. Çünkü bana hep güç verirsin.


Babanın mirasını mı istiyorsun? Bilgisini öğren.Onun parasını hemen harcayabilirsin.


En kötü babalar kimlerdir bilir misiniz? Gençliklerinde yaptıklarını unutanlar.


Varsın gelmesin senden bana para, araba, olsun baba böyle yaşamakta yeter bana, sen dert etme helal kazanç kazanmayı öğrettin ya o yeter bana.

Evin en öksüzü babalardır, en yalnız, en kimsesizi, herkese kimse olurken. Evin direği olurken kendisi direksizdir, dayanacağı kimsesi pek yoktur. Çünkü o hep güçlü olmak zorundadır. O zayıf olamaz Çünkü o kahramandır, o güçsüz olamaz Çünkü o kahramandır, o ağlayamaz Çünkü o kahramandır, hep kahraman olmak, öyle kalmak zorundadır. Yoksa silebilir herkes onu. Küçümser, erkekten bile saymaz.


BABALAR GÜNÜ MESAJLARI


Kelimelerle ɑnlɑtılɑmɑyɑn fedɑkɑrlık ve kɑrşılıksız sevgiyi tɑrif et desen bɑnɑ herhɑlde sɑdece “BABA” derdim. Bɑbɑlɑr günün kutlu olsun Bɑbɑcım…


Hayat ağacım rol modelim…ilk aşık olduğum adam canım babam…bizim için çabalayan kendini yok sayan adam…Babalar günün kutlu olsun …


Cɑnım bɑbɑm! Vɑrlığın hep yüreğimi ısıttı, bɑnɑ mutluluk ve güven verdi. Seni seviyorum iyiki vɑrsın, Bɑbɑlɑr günün kutlu olsun.


Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; babam derdim canım babam seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.


Evimizin güneşi bir tanesi olan canım babama kucak dolusu sevgı ve saygılarımla babacığım bir günümde değil her günümdesin. Babalar günün kutlu olsun


Gölgesinde hayat kurduğumuz yüce çınarımız iyi ki varsın, iyi ki benim babamsın. Babalar günün kutlu olsun


Kelimelerle ɑnlɑtılɑmɑyɑn fedɑkɑrlık ve kɑrşılıksız sevgiyi tɑrif et desen bɑnɑ herhɑlde sɑdece “BABA” derdim. Bɑbɑlɑr günün kutlu olsun


Baba evin direğidir evde ki güvendir. Canım babamın babalar günü kutlu olsun.


Annem bu dünyanın en şanslı insanı çünkü senin gibi bir kocası var. Ben bu dünyanın en şanslı insanıyım çünkü benim de senin gibi koca yürekli, sevgi kalpli bir babam var.

BABA DEMEK NE DEMEK?

Baba demek katlanmaktır! Kol kanat olmaktır! Koşmaktır! Uçmaktır! Uçan kuşu tutmaktır! Atılmaktır aslanın ağzına! Siper etmektir göğsünü cihana! Baba demek üstlenmektir! Kendi derdine aldırmadan önemsemektir! İçin kan ağlarken gülümsemektir! Ki hele, gülümsetmektir!

Baba demek hissetmektir! Onca yüreği yüreğinde! Acıları ciğerinde! Baba demek merhamettir! Merhamet edilmediğinde! Baba demek düşünmektir! Düşünülmediğinde! Baba demek üşümektir! Üşümesinler diye! Baba demek titremektir! Hepsinin üzerine!

Baba korkmamaktır! Güvenmektir sonuna kadar! Dinlemediğin öğütlerinin olmasıdır! Zamanı gelince bir bir hatırlanan, aslında hiç unutulmayan! Sevilmeyi hiç umursamadan gösterişsizce seviliyor olmandır! Bir düşünenin olmandır, hiç durup duraksamadan!

Baba; iki dilim ekmektir, ayranı olmasa da! Bayramlığın demektir, bayramı olmasa da! Sancısı bitmemektir, doğuran olmasa da! Ne değerli değerdir, vereni olmasa da!

Baba demek, huzur bulman demektir. Elinden tuttuğunda kalbinin soluk alması, soluğununsa ritim bulmasıdır. Varlığı bile direncindir, dayanabilme gücündür, dik duruşundur, efkarsızlığındır!… Ağlamamandır!…

Yokluğuysa!… Hep taze!… Öyle taze!…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir