Kardeşlik sözleri

Bu yazımızda kardeşlik sözlerine yer vereceğiz.Birbirinden güzel kardeşlik sözleri sizlerle olacak.Bunun yanında resimli kardeşlik sözleri de paylaştık.Beğeneceğinizi umuyoruz.Şimdi başlıyoruz.Sizlerde beğendiğiniz kardeşlik sözlerini yorum olarak paylaşabilirsiniz

Reklamlar

Kardeşlik sözleri

Bir elması işlemediğin sürece değersiz bir taştır. Kardeş de öyledir; onun güzelliklerini, yüreğindeki temizliği ortaya çıkarmadığın sürece sıradan bir insan olur.


Gıybetin girdiği yerden kardeşlik çıkar gider. (Hz.Fudayl bin Iyâd)


Öyle değil işte canım kardeşim! Düşman kör nişancıdır da, dost bilir nereden vuracağını.


Çok kuvvetli bir biçimde kardeşlik ahlakına ihtiyacımız var. Hesapsız ama kitaplı dostlara, arkadaşlara, kardeşlere… (İbrahim Tenekeci)


Köpeklerdeki kardeşliği test etmek için onlara kemik atın. İnsanlardaki kardeşliği test etmek için onlara para atın. Farkı göreceksiniz.


Bazı insanlar, bazı insanlara şifâdır. Allah şifâmızı versin. (Muhyiddin Şekûr)


Kardeş, sadece sevgilere ortak olmaz. Acılara ve gözyaşlarına da ortak olur.


Yanınızda kardeşiniz varsa hayatta hiçbir şeyden korkmazsınız. Düşerseniz o kaldırır, ağlarsanız ilk o duyar.


‘Kuşlar gibi uçmayı, balıklar gibi yüzmeyi öğrendik, ancak kardeşçe yaşamayı unuttuk. (Martin Luther King)


en güzel kardeşlik sözleri

Yalnız kalmak istiyorum dediğinizde bile arkanızda sizi izleyen insandır kardeşiniz.


Zaman şehitlik zamanıdır ve ben bir şehit olacaksam, bu kardeşlik uğruna olacaktır. Bu ülkeyi kurtaracak tek şey budur. (Malcolm X)


Kardeşiniz nefesiniz tükendiğinde size nefes olan kişidir.


Kardeşiniz bir bakışınızdan, bir sözünüzden, bir mimiğinizden kötü olduğunuzu anlayan insandır.


Bizim davamızda kimse kendi için yaşamaz; Herkes kardeşi için yaşar. Menfaati öldürmenin en kolay yolu budur. (Necmettin Erbakan)


Evet Kardeşim! Gülmek varken surat asmak niye, güldürmek varken ağlatmak niye, güzel sözler söylemek varken kalpleri kırmak niye? Hayat çok kısa arkadaşım ve bu dünyadaki hiç bir şey kırılan kalplere değmez.


Eğer kardeşim dediğiniz insanlar tarafından kandırıldıysanız sorun kardeşlikte değildir. Sorun sizin herkesi kardeşiniz olarak görmenizdedir. Kardeşlik bağı herkese sunulmaz, herkese bağlanmaz.


Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine, bu hasret bizim… (Nazım Hikmet)


Kardeşe sözler

Yüreğini vermeli insan, sıktığı ele, kucakladığı dosta, dokunduğu omuza, gülümsediği yüze, baktığı göze, dinlediği söze.


Paylaşmak kardeşliğin can damarıdır. Her şeyinizi paylaştığınızda ve bu size ağır gelmediğinde kardeş olmuşsunuz demektir.


Dostluğun kolları bir yere kadar uzanır. Kardeşliğin ki kalplere kadar.


Çiçek çoktur ama gül başka, insan çoktur ama kardeş başka.


Sözlerinizden değil gözlerinizden iyi olmadığınızı anlayan insanlara kardeş denir.


Kardeşleri olmalı insanın… Aynen gemilerin limanları gibi… Zaman zaman uğradığın…  Yükünü boşalttığın…


Sığınacağın limandır kardeş; çalacağın ilk kapıdır kardeş; yıkılmaz bir yapıdır kardeş; derdinin dermanıdır kardeş; bazen elin, ayağındır kardeş; bazen son vurandır kardeş.


Anneniz ve babanız dünyadan giderken size bir emanet bırakır. Bu emanet ne yaşarsanız yaşayın kopamayacağınız kardeşinizdir.


Bizi kardeş yapan, aradaki kan bağı değil, içerideki kalptir. Ve kardeş dediğin, iyi ve kötü her anında yanında hissettiğindir.


Kardeşlik sözleri

Her türlü acıya beraber katlanmak değil, her türlü acının üstesinden beraber gelmektir kardeşlik!


Yürüdüğünüz yolun düz veya rampa olmasının önemi yoksa, gerisi teferruattır. Aynı kandan olan değil aynı yoldan yürüyendir kardeş.


Kardeşlik son bulmayan arkadaşlıktan doğar.


Gerçek kardeş, yanlış yaptığında seni uyaran, sonrasında ise koruyan kişidir… Yaptığın yanlışı herkese duyuran değil!


Ne başkasına değişebilirsin, ne başından atabilirsin. Ne onsuz gün geçirebilirsin, ne onunla olduğun vakti başka bir şeye değişebilirsin. Bir kardeş vardır seni sen yapan, bir de kardeş sevgisi. İnsan kardeşinin değerini bilmeli, ölümlü dünya dedikleri bir kardeşi bir kardeşe düşürmemeli.


En güzel yanım, benim küçük balım, canımın ötesinde taşıdığım canım kardeşim. Gönlüden geçen, aklında biten, dilinden dökülen, kalbinden geçen her zaman en iyi şekilde bulsun seni. 


Şimdi seninle olmak hayata biriktirilmiş bir kumbaradır dostum!     “Bir dostla alakayı kesmek, onun alnının ortasına kurşun sıkmaktan farksızdır..”     Olgun bir adamı dost edinmek isterseniz; eleştirin. Basit bir adamı dost edinmek isterseniz; methedin.


“Kişi dostuna küser düşmanına değil. Küsmesi bile ‘sana değer veriyorum’ mesajı taşır..”     


“Sizin küçük mutluluklarınızı kıskanmadan benimseyen kaç dostunuz var?”


“Bizim esas zenginliğiniz; beraber dua edip beraber amin dediğimiz dostlarımızdır..”  


Dostla içilen kahve neşedir.. Kahkahalar köpüklerin üzerinde yüzer..


Mesela ben espri yaptıysam kankam gülmek zorunda. Şakam kötü olsa bile gülmeli. Sonuçta kankam. Ne dersem gülmeli.     Kardeşim beni vur öldür parçalayıp göm fakat lütfen benim bilmediğim bir nedenle benimle konuşmamazlık yapma.Sende gitme.Çünkü sana esrardan çok ihtiyacım var.


Hani böyle en yakın arkadaşınızla mimiklenizle konuşursunuz Sizden başka kimse bir şey anlamaz ya? Çok seviyorum o durumu.     
Hani yalan söylemeye başlarsınız ve en iyi arkadaşınız durumu fark edip size katılır ya, paha biçilemez.


Önemli olan kaç yıldır tanıştığımız değil; beraber neler yaptığımız neler paylaştığımızdır.     


Aranızdaki kardeşlik bağını koruyun; çünkü sizin silah ve mühimmatınız budur.


İnsanın içini dökmeden edemediği dakikalar olur.  Bir dost, bu dakikalarda erişilmez bir değer kazanır’     


Arkadaş evinize geldiğinde misafir gibi davranır… Dost geldiğinde buzdolabını açıp istediğini alır… Arkadaş senin ağladığını görmez… Dostunun omuzu ise senin gözyaşlarınla ıslanır… Arkadaş davetine katılınca bir paket hediye ile gelir… Dost sana yardım etmek için erken gelir; toparlanman için geç gider… Arkadaş, onu o yattıktan sonra ararsan rahatsız olur… Dost neden bu kadar geciktiğini sorar, derdini anlatmak için… Arkadaş bir kavgadan sonra her şeyin bittiğini düşünür… Dost ise tekrar arar…. Arkadaş senin daima onun arkanda olmanı ister… Dost ise her zaman senin arkandadır … Arkadaş zaaflarınızı öğrenir ve onları kullanabilir… Dost zevklerinizi öğrenir ve onlara hitap eder… Arkadaş zayıflıklarınızı bilirse başınıza kakar… Dost zayıflıklarınızı bilirse örtmeye çalışır … Arkadaş sizi ikinci görmek ister, Dost ikinciniz olmaktan şeref duyar… Arkadaş sıkıntınız olmadığında yanınızdadır… Dost sıkıntınız olduğunda size koşar… Arkadaşlarınıza siz huzur vermeye çalışırsınız… Dostlarınız size huzur vermeye çalışır…


İlk adımı attığında ikinci adımını tahmin ettiğiniz ve zarar görmesin diye önlemler aldığınız insanlara kardeş denir.


Düşerken sizi de düşüreceğini bilseniz bile sıkı sıkı elini tuttuğunuz insan kardeşinizdir. Asla vazgeçmediğiniz ve uğruna canınızdan vazgeçtiğiniz.


Yan yanayken konuşmadan saatlerce durduğunuz ve bundan rahatsızlık duymadığınız, sıkılmadığınız insan kardeşinizdir.


Bazı insanlar vardır kendi kanından canından düşman olurlar. Bazı insanlar vardır, ayrı anadan babadan ama sana kardeş olurlar.


Köpekler aç kudurunca, kardeşlerini bile ısırırlar.


Arkadaş beraber iyi gün geçirdiğin kişidir, dost beraber anılarını paylaştığın kişi, kardeş ise hayatı paylaşıp beraber gülüp ağladığın kişidir.


Bu dünyada kolu, komşu, eş, dost yalan. Tek gerçek kardeşlik, varsa kardeşinin omzuna dayan.


Yan yana olmasa da bedenimiz, düşlerimizde ve davamızda beraberiz, ölene kadar kardeşiz.


Gün gelir de sahte dostlar seni satarsa, hayat ilmiğini yağlayıp boynuna dolarsa. Korkma kardeşim ben her zaman imdadına yetişirim.

 

Kardeşlik sözleri kategorimizin sonuna geldik.Size önerdiğimiz kategori : Akrostiş şiirler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir